Mgr. Rastislav Martiško

Regionálny riaditeľ pre OVB

Tel.: +421 905 642 879

Mail: martiskorastislav@ovbmail.eu

Prezývku „Biznis“ som nezískal v práci, ale ešte počas VŠ. Vtedy som netušil, že ma raz bude živiť biznis, nieto finančný. Počas vyšky som túžil s kamarátmi precestovať celý svet a podniknúť expedície kam sa bežní ľudia neodvážia ísť. Zčasti sa nám to podarilo, no vždy nám však chýbali peniaze, ktoré sme sa snažili na brigádach zarobiť. Náhodne som sa ocitol na prezentácii firmy, ktorá na Slovensku otvorála v roku 1993 pobočku. Ako zarytý enviromentalista som sa medzi „kravaťákmi“ necítil úplne komfortne, práve naopak – ale zaujala ma predostretá vízia a zároveň prísľub, že v tejto firme fungujú spravodlivé pravidlá, výkonový systém odmeňovania, slobodna voľba a neobmedzené možnosti aktivít i príjmu. Vyskúšal som to, vytrval som a po 20tich rokoch v biznise môžem povedať, že všetko čo som počul na nazačiatku odprezentované, sa do bodky naplnilo. Stal sa zo mňa podnikateľ a svoj biznis som vybudoval od prvej tehličky. Moja sieť pobočiek dnes poskytuje služby tisíckam klientov, svoje ciele si splnili nielen oni, ale aj ľudia v mojom teame. Vnútorne ma najviac napĺňa, ak sa viem posúvať ja spolu s nimi a úspech nedosahujem len sám. Som vďačný za to, že som mnohým ľuďom pomohol urobiť zmenu v ich živote a sprevádzam ich na ich ceste v podnikaní a spolu tvoríme skvelý team.

„OVB a môj team nie je  skupinou výnimočných ľudí, ale partiou obyčajných ľudí, ktorí dokážu urobiť neobyčajné veci.“

 


 Ivan Noskovič

Okresný vedúci pre OVB

Tel.: +421 918 861 913

Mail: noskovicivan@ovbmail.eu

Už počas štúdia na Vysokej škole som pochopil, že stať sa úspešným v živote je viac ako len dokončiť školu a získať titul. Aj preto som začal už popri štúdiu podnikať. Vášeň, ktorú som v podnikaní objavil mi zmenila život natoľko, že väčšinu mojich snov a cieľov som si dokázal splniť už pred tridsiatkou. Byť šéfom sám sebe, naučiť sa disciplinovane zvládnuť slobodu a vlastný súbor pravidiel, ktoré som si dal, bolo to najťažšie a zároveň aj to najkrajšie. Teší ma, že dnes môžem budovať vlastnú sieť podnikateľov, ktorí sa môžu posúvať hore oveľa rýchlejšie ako ja, nakoľko skúsenosti, ktoré mám im môžu cestu zjednodušiť a skrátiť.
„Vzdelanie, ktoré vám ponúknu v škole, vás dokáže uživiť, ale vzdelanie, ktoré nadobudnete samoštúdiom, z vás dokáže spraviť bohatého človeka.“

 
 
 
 
 
 
 


 
David Gusejnov

Okresný vedúci pre OVB

Tel.: +421 904 673 281

Mail: gusejnovdavid@ovbmail.eu

Výzva je odjakživa moja hybná sila.  Ako profesiu som plánoval stať sa lekárom – virológom, ideálne vynikajúco zaplateným špecialistom vo výskume. Od štúdia medicíny na VŠ ma však odradili dve skutočnosti: neznesiem pohľad na krv a reálne by som začal zarábať až hlboko po tridsiatke, čo sa mi zdalo byť veľmi ďaleko. Pol roka pred maturitou sa objavila príležitosť robiť „lekára“, nie v medicíne, ale vo financiách. Získal som tak prácu, ktorá poskytuje dostatočnú časovú voľnosť, možnosť byť sám sebe pánom a ešte aj zarábať tým, že pomáham iným. Zmenil sa síce obor, ale podstatou sa naplnili všetky moje očakávania, ktoré som na svoj profesijný život kládol a v mnohom ich prekonali. Okamžite som sa ponúknutej príležitosti chytil a dal som dokopy partiu najbližších kamarátov a vznikol tzv. „kindermanažment“. Všetci sme mali tesne po 20-tke a u mňa nasledoval niekoľkoročný prerod z dlhovlasého teenagera, zameraného prevažne na nočný život, na zodpovedného otca rodiny a spoľahlivého obchodného partnera , či už pre klientov alebo kolegov. Po pol roku v tomto biznise som získal prvý manažérsky post. O 4 roky som už ako okresný vedúci viedol väčší tím ľudí.Môj cieľ je dostávať z ľudí to najlepšie a pomôcť im splniť si sny, aj tie, na ktoré si dnes sami netrúfajú. Mať odvahu plniť veľké sny je pre mňa výzva.

Dosiahneš len to, čo si vieš predstaviť.

 
 
 


 
Helena Motlová

Okresná vedúca pre OVB

Tel.: +421 903 424 267

Mail: helena.motlova@ovbmail.cz

V roce 2003 kdy jsem se poprvé setkala s firmou OVB jsem měla jediný cíl, najít si práci na Slovensku, kam jsem se chystala odstěhovat za svým tehdejším partnerem (a prý platí „cherchez la femme“ :-). Náhoda mi přivedla do cesty společnost OVB, hned při prvním setkání jsem zjistila, že je to více než jen práce, že je to příležitost, která se jen tak neobjeví. zaujalo mne, že OVB nabízí pro klienta kompletní nabídku a servis, které ho mohou provázet po celý život. A jako ženu mne zvláště oslovil kariérní růst ve firmě, že dostanu ke smlouvě kariérní plán, v němž jsou stanoveny podmínky, které když splním budu povýšena bez ohledu na můj věk, pohlaví a dosaženého vzdělání.Též jsem velmi ocenila, že mohu sladit pracovní nasazení časově se svojí velkou vášní. A to sportem, jsem tělem i duší sportovec. Miluji sport. Sportu věnuji většinu svého volného času. Více jak 12let jsem se aktivně věnovala atletice. Dnes sportuji už pro radost a dobití svých baterií. Mým oblíbeným sportem je beach volejbal, běh a nově tenis. Sport mně v životě naučil mnoho věcí, pokoře, tvrdé dřině, pravidelnému tréninku, vstát, když už nemohu a jít opět na trénink. A tyto schopnosti dnes mohu využít ve své profesi, ve svém podnikání.

 „Kdo chce ten může, kdo nechce ten nemusí!“

 
 
 
 


 
Ing. Martin Kopúnek

Obchodný vedúci pre OVB

Tel.: +421 917 788 503

Mail: kopunekmartin@ovbmail.eu

Sú ľudia, ktorí nie sú spokojní so svojim existujúcim statusom, hľadajú nové príležitosti a tá pravá príde z takej strany, odkiaľ by to najmenej čakali. Toto je aj môj prípad. Ponuku na spoluprácu s OVB som dostal v roku 2007 od človeka, ktorého by som nikdy dovtedy nezaradil do tohto biznisu a zároveň som o spoločnosti OVB ani len netušil, že existuje. Bolo to obdobie, kedy som mal súbeh podnikania v IT-biznise a zamestnania v telekomunikačnej firme, ale nebol som spokojný. V zamestnaní som na slovenské pomery zažil „nadpriemernú zlatú klietku“, ale bola to stále život bez možnosti ďalšieho osobného rastu, a kde výnimočnosť bola pre nadriadených skôr na obtiaž.Po krátkej dobe som pochopil, že vlastne spĺňam všetky predpoklady na využitie tejto „pravej príležitosti“. Podnikanie mi bolo blízke, mám rád slobodu, ekonomika ma vždy bavila, práca s ľuďmi tiež. Paralelu tohto biznisu som videl aj s tým, čomu som sa venoval v minulosti keď začínala éra prvých osobných počítačov – zavádzal som počítačovú gramotnosť v SR, písal som knihy a pomáhal som ľudom s IT-znalosťami. Dnes to robím vo finančnej oblasti.

V roku 2009 som ukončil súbeh viacero typov podnikania a zamestnania a naplno som sa sústredil iba na tento biznis. Výsledok? Prišiel okamžite – Najlepší obchodník z OVB Slovensko za obdobie 2009/2010 z vyše 7000 spolupracovníkov a zároveň vytvorenie firmy o 24 ľuďoch za 10 mesiacov.

Som autorom a lektorom Kurzu finančnej gramotnosti, ktorý je pre širokú verejnosť, je bezplatný a za jeden a pol roka má asi 80 absoloventov. Takisto som autorom série firemných blogov k téme dôchodkov.

 


 
Marek Zelman

Obchodný vedúci pre OVB

Tel.: +421 917 624 807

Mail: zelmanmarek@ovbmail.eu

Vždy som si myslel, že pekné a výnimočné veci v živote sú iba pre úzku skupinku „vyvolených“, ku ktorej som nepatril.  Krátko po škole keď som sa snažil zistiť čo chcem v živote robiť som náhodne narazil na OVB.  Kamarát ma zavolal na školenie, kamarát ma zavolal na školenie kde mali vraj hovoriť úspešní ľudia. To ma zaujalo, chcel som akúkoľvek radu alebo tip čo ďalej.  Som veľmi rád, že som dostal príležitosť v tejto firme. OVB Biznisteam pre mňa už viac ako 9 rokov znamená možnosti sa zdokonalovať, čeliť výzvam a rásť – profesne aj osobnostne. Za výnimočné v tomto prostredí považujem to, že človek môže na sebe pracovať, dostane podporu a možnosť rozvíjať sa, je v prostredí ľudí, ktorí ho  „ťahajú“ hore. Oceňujem to, že táto firma podporuje tých, ktorí sú aktívni a chcú zobrať život do svojich rúk, makať na sebe a byť za to adekvátne ohodnotení.Pre mňa je dôležitá moja rodina, moja partnerka a malý syn, a práve preto že som vďaka podnikaniu pánom svojho času, môžem sa im dostatočne venovať.

V živote som nedostal nič zadarmo, koniec-koncov za všetko sa platí – peniazmi, skúsenosťami, časom… Pochopil som, že čím viac človek trénuje a je vytrvalý, tým viac sa posunie vpred. Naučil som sa nevzdávať sa pri prvých prekážkach a stali sa časom pre mňa miesto problémami výzvou.

Ľudia v OVB vo mňa uverili a dostal som šancu, ktorej som sa chytil. Môžem ísť svojím tempom, pretože prostredie je voči mne trpezlivé.  Aj preto je pre mňa OVB viac ako značka.

„Tréning robí majstra“

 


 
Miloš Silný

Obchodný vedúci pre OVB

Tel.: +421 918 530 509

Mail: silnymilos@ovbmail.eu

„Som človek, ktorý rád veci mení a pretvára. Vo finančnom biznise som s OVB vyše 11 rokov,som však vyštudovaný poľnohospodár a dlho som sa  v tejto sfére aj úspešne pohyboval. Bývam v

malej obci pri Trnave, v Malženiciach, od detstva mám veľmi rád prírodu, zvieratá, vždy som chcel mať pekný

dom blízko prírody , starať sa o sad stromov, mať okolo seba krásne prostredie a tvoriť si ho podľa vlastných predstáv, aj preto som si vybral štúdium poľnohospodárstva . V zamestnaní som bol úspešný, Cestoval som často služobne po celých Čechách a Slovensku, stálo ma to však veľmi veľa času na úkor rodiny.

Pred 11timi rokmi Som si povedal, že týmto spôsobom pre seba ani rodinu nezabezpečím to čo skutočne potrebuje – okrem financií Aj potrebný čas a vedieť si ho spoločne užiť. Nevedel som ako to dosiahnem a do podnikania vo finančných službách som prišiel viac menej náhodne. Za túto „náhodu“ som však vďačný. Pochopil som ale behom krátkeho času, že svoju budúcnosť Musím postaviť pracovne tak, aby mi okrem dobrého príjmu umožňovala mať dostatok času pre veci ktoré mám rád:

svoju manželku, mojich dvoch synov, dobrovoľnícke aktivity pre našu obec na našom novom rekreačno-športovom centre v obci. svoju záhradu a sad, a na moje obľúbené športy – volejbal , discgolf a snookball . Naposledy sa nám podarilo pre obec svojpomocne pripraviť a postaviť ihriská práve tieto športy. Pred rokom tam nebolo okrem nelegalnej skladky  v lese nič, dnes sme vďaka vlastným rukám a dobrovoľníkom – kamarátom z obce vybudovali krásny relaxačný športový areál pre naše rodiny.“

„Ak niečo chceš, a chceš to veľmi, nájdeš spôsob, ako to získať.“ 

 


 
Marek Beníček

Obchodný vedúci pre OVB

Tel.: +421 915 755 273

Mail: benicekmarek@ovbmail.eu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
Ing. Jana Pracharová Martišková

Externá spolupráca, PR a marketing,
www.podnikatelskyinkubator.sk

Tel.: +421 907 983 686

Mail: pracharovajana@gmail.com,
info@podnikatelskyinkubator.sk

Do OVB ma doviedli prakticky moji rodičia, ktorí boli klientami tejto firmy. Navštevoval nás jeden rodinný známy, ktorý im pomáhal riešiť finančné otázky, vždy som sedela pri nich a veľmi ma to zaujímalo, pretože som bola práve študentkou 2. Ročníka Ekonomickej univerzity. Vedela som, že bez praxe nemám extra šance sa nejak lepšie po škole uplatniť, lebo ekonómov bolo veľa. Veľmi ma však zaujímalo vždy to, čo som sa o peniazoch v škole nedozvedela – tieto odpovede som dostala na finančných seminároch OVB prostredníctvom ktorých som plynule vplávala do finančného biznisu. Školu som dokončila diaľkovo, vysedávať na nepraktických prednáškach ma nikdy nebavilo. V OVB som naopak vždy mala možnosť počuť a získavať tipy od ľudí, ktorí boli v praxi, rozumeli financiám a boli úspešní. Vďaka tejto firme som získala možnosť pracovať slobodne, nemusieť ráno cvakať, mať možnosť si zariadiť čas tak ako mi vyhovuje, a byť zaplatená za to čo urobím. Rada pracujem efektívne, preto mi vyhovuje výkonový systém hodnotenia.Posledné 2 roky som zabezpečovala OVB Allfinanz Slovensko komunikáciu s médiami, pripravovala som pre odborné články a výstupy na tému osobných financií. Dnes sa môj okruh aktivít rozšíril, okrem pomoci manželovi na rozširovaní firmy a podpory jeho teamu, sa starám aj o našich klientov a zároveň zastrešujem projekt podpory začínajúcich podnikateľov „Podnikateľský inkubátor“. V tomto projekte, ktorý beží po celom Slovensku, podávame pomocnú ruku všetkým tým, ktorých podnikanie láka a radi by sa stretli s ľuďmi, ktorí sú sami  úspešnými podnikateľmi a pomohli by im na tejto ceste. Viac info nájdete na našom webe www.podnikatelskyinkubator.sk

 „TAKE IT EASY, BUT TAKE IT!“